Dünyanın gözü kripto paralara çevrilmiş durumda, hal böyleyken kripto paraların öncülüğünü Bitcoin, Ethereum , Litecoin taşısa’da bazı coinler’de bir ayda oldukça yüklü miktar kazanç getirebiliyor.

Türkiye’de ve dünyada adını duyuran dogecoin sınırsız üretim olması ve dolaşan tedariğin yüz milyarın üstünde olması, bu coin yükselmez diyenleri her geçen gün şaşırtmaya devam etti. 2017 yılının başında 0.0002$ iken 2017 yılının sonunda piyasa değeri 0.01$ olmayı başardı. Ortalama bir yılda 50 kat artan dogecoin son bir ayda ilk kripto para piyasasında ilk 20 de olan coinler’den bile daha fazla kaar ettirdi. Bitcoin bir ayda 2.5 kat artarken dogecoin beş kat artması, büyük yatırımcılarının ilgisini çekti. Her ne kadar dolaşan tedariği çok olmasına rağmen 2018 yılının sonunda 1$ olur’mu acaba diye kendi kendime düşünmüyorum değil.

Benimde kripto para dünyasında 30 bin tl’den fazla yatırımım mevcut, Kripto para dünyasına giren herkesin düşüncesi bitcoin’e atarım paramı bir yıl ellemem nede olsa 10 kat artmış bir yılda bu senede 10 kat artsa zengin olurum diye düşünüyor. Fakat iş öyle yürümüyor. 2017 yılının başında 1000 dolar olması, gönderim ücretinin az olması gibi etkenler olduğu için 10 kat arttı ha tabi birde bitcoin popülerliği olduğu için, Artık bitcoinin durulma vakti geldi çünkü herhangi bir transfer yaparken, yaptığınız transfer miktarına bakılmaksızın ortalama 50.000 satoshi işlem ücreti alıyor buda 15$’a felan tekabül ediyor. sizin 100tllik bir transferiniz 50tl kesinti ile diğer tarafa 50tl olarak ulaşıyor. ve ulaşması zaman zaman bir günü bulabiliyor. Hal böyle olunca dogecoin, litecoin gibi coinler patlama yapıyor ve bitcoin yavaş yavaş popülüterisini kaybediyor. İleride ne olur kimse bilemez ama şuan’lık bitcoin yerine daha fazla kazandıracak onlarca coin olduğu aşikar.

Bitcoin ve altcoin hakkında açtığım gruba hepinizi beklerim sorularınızı bu gruptan sorabilir benimle iletişime geçebilirsiniz.

Gruba Katıl…

Dogecoinin Yıllık Grafiği

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin