Yayınlanan son dakika haberi ile Türkiyenin en eski otobüs firmalarından olan Pamukkale konkordato talebini reddeden mahkeme, şirketin iflasına karar verdi.

Konkordatonun süreci başarıya ulaşamayacağının ve firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığının anlaşılması üzerine Pamukkale Turizm’in iflasına karar verildi.

İflas süreci başlayacak şirketler arasında Pamukkale Turizm’in 2+1 oturma tasarımıyla hizmet verdiği Pamukyol da bulunuyor.

Pamukkale Denetim Sürecindeydi

Pamukkale Turizm, bağlı şirket Pamukyol da dahil olmak üzere, nakit akışında problem yaşaması ve borçların sorunsuz bir şekilde ödenebilmesi için vadeli konkordato istemişti. Şirket, 26 Ekim’de alınan üç ay geçici süre kapsamında komiser heyeti tarafından denetim sürecindeydi.

Pamukkalenin Tarihçesi

5 Şubat 1931 yılında Denizli ziyaretinden dönen Mustafa Kemal Atatürk’ü, tren garında İzmir’e uğurlayacak heyetin arasında TBMM 1’inci dönem Denizli Milletvekili Hacı Mazlum Bababalım,  Atatürk’e aktardığı karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fikri, Atatürk tarafından takdir ve teşvik görmüştü. Ancak o dönemin şartları nedeniyle Bababalım’ın bu önemli projesi hayata geçirilememişti.

Geçmişi Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar uzanan Hacı Mazlum Bababalım’ın Atatürk’ten onay aldığı projesi, 1962 yılında torunları tarafından hayata geçirildi. Adını Denizli’nin doğa harikası Pamukkale’den alan ‘Pamukkale Turizm’ 16 ocak 1962 tarihinde Bababalım ailesi tarafından kuruldu.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin