GMO İnternet aylık maksimum 890 dolar alt limit koyarak isteyen işçilerinin maaşlarının bir kısmını Bitcoin biriminde ödeyecek

Bitcoin değişimi ve web ile ilgili hizmetler sunan GMO İnternet, Şubat ayında Bitcoin üzerinden maaş ödemesi oluşturmaya başlayacak. Bir çalışan sözcüsü ‘’Çalışanlar istedikleri takdirde Bitcoin üzerinden maaşlarını alabilirler, bunun bizler için güzel bir yatırım olacağını düşünüyorum’’ dedi. GMO İnternet tarafınca başlatılan girişim tamamen gönüllülük esasına dayanıyor ve alt sınır 8800 dolar civarında olacak, ek olarak şirket tecrübe etmek isteyen çalışanlar için %10’luk bir bonus verecek. Bu %10’luk bonus, Bitcoin değerindeki ani değişimleri bir miktar telafi edebilir. Çalışanlara sunulan teklif yalnız Bitcoin için geçerli değil, eğer isterlerse öteki dijital para birimleri üzerinden de ödeme alabilecekler.

Dijital para birimleri üzerinden ödeme alan çalışanlar muhtemelen birikim yapmak eğiliminde olacaklar, kim bilir bu geleceğe yönelik atılım yardımıyla GMO İnternet çalışanlarının tümü zengin olur. Peki, siz firmanın bu geleceğe yönelik teklifi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Aynı teklifin çalışmış olduğunuz yer tarafınca size yapılmasını ister miydiniz?

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin