Teknoloji devi iphone her çıkardığı üründe satış rekorları kırmasının aksine yeni çıkardığı İphone X modeli istenildiği kadar satılmadığı için seneye üretilmeyecek.

IPhone X satışlarının beklenildiği benzer biçimde gitmediği bir gerçek. Apple’dan gelen haberler de bu verileri destekliyor. Amerikan devi, iPhone X satışlarının istenilen düzeyde olmaması sebebiyle yılın ilk üç ayı için hedeflediği 40 milyon adet iPhone X üretimini 20 milyon adete düşürdü.

Bununla beraber şirketin iPhone 8 ve iPhone 7 için 30 milyon yeni açık oturum siparişi vermesi de, satışlarda hangi modellerin daha önde olduğunu açıkça gösteriyor. Hepsi bu kadar da değil. Apple’ın planlarına gore LCD panellere sahip telefonlar bu seneden itibaren yavaş yavaş yerini OLED ekranlı modellere bırakacak.

Bunun bir öteki anlamı, yıllardır geçindiren LCD panelli serinin bu yıl yalnız 1 adet çıkarılması, bunun yerine ise OLED ekranlı yeni telefonlardan ise 2 farklı model olarak piyasaya sürülmesi. İşte bu yeni telefonların başlangıcında iPhone X Plus geliyor. Sadece evimizdeki hesap çarşıya uymayacak şeklinde.

Gerek iPhone X satışlarının beklenenden çok uzak kalması, gerekse de iPhone 7-8 satışlarının halen Apple’ın belkemiğini oluşturması sebebiyle bu sene yine en çok bir adet OLED panelli telefonun çıkarılması ve uzun senelerdir idame eden serinin ise bir süre daha canlı tutulması düşünülüyor.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin