Borsalarda Stop-Loss, aldığınız coinin düşme sırasında zararınızı durdurma terimidir. örnek verecek olursak 1$’dan aldığınız bir coini %20 zarar olduğu zaman otomatik sat diye stop-loss koyarsanız o coin 0.80$ seviyesine geldiğinde otomatik satar ve %20 zararla coinden ayrılmış olursunuz.

Stop-Loss bir bakıma kötü bir yöntemdir. kripto para piyasası çok dalgalı olduğu için sizin %20 zarar stop-lossu koyduğunuzda %25 zarar edip sonra tekrardan fırlayarak %150 kaar edebilir. Durum böyle olunca’da sizin o coinden zararla ayrılmanıza sebep olacaktır.

Stop-Loss bir bakıma’da iyi bir yöntemdir. 1$’dan aldığınız coini %20 zarar olunca sat dediğiniz zaman o coini 0.80$’dan satar. daha sonrasında o coin 0.20$ seviyesine indiğinde siz %80 zarar edecekken %20 zararla ayrılmış olacaksınız.

Stop-Loss Nasıl Yapılır ?

Birçok borsada stop-loss yapmak mümkün biz binance’yi kullandığımız için bu makalemizde binance borsasını örnek vereceğiz.

Binanceye Kayıt Ol.

1- Binancenin ana sayfasından sol üstteki Exchange kısmına gelip basic’e tıklıyoruz

2- Buradan Stop-loss’u koyacağımız coini seçiyoruz, ben örnek olarak trx’i seçiyorum.

3- Girdiğiniz markette üç tane seçenek olması gerekiyor.

  • Limit = Al Sat emri.
  • Market = Şuanki kura göre al Sat.
  • Stop-Limit = Stop-Loss

Örnek verecek olursak 600 satoshiden aldığımız trxi eğer düşerse %20 zararla satmak istiyoruz. bunu yapmak için yapmamız gereken,

  • Stop-limit kısmına gelip sell trx kutucuğuna,
  • Stop = 0.00000480 yazıyoruz. böylelikle eğer bu seviyeye düşerse %20 zararla bizi kurtaracak.
  • Limit demek bu coin 480 satoshi civarına gelince kaça satış emri vereyim anlamına gelmektedir. kripto paralar dalgalı olduğu için stop kısmında yazdığınız satoshi miktarından biraz daha az olmasında fayda var.
  • Limit = 0.00000477 Satoshi yazıyoruz.
  • Amount = Coinlerimizin ne kadarını satacağız bunu siz ayarlayacaksınız.
  • Sell TRX diyerek satış emri vermiş olacaksınız.

Bu değerler tamamen örnek göstermek amaçlı kullanılmış değerlerdir. bu değerleri kendinize göre ayarlamanız gerekmektedir.

Stop-loss emrini Binancenin Ana sayfasının sağ üstünde Orders – Open orders kısmından iptal edebilirsiniz.

Bu makelimizde Stop-loss emri nasıl verilir onu gösterdik, anlatmamızı istediğiniz bir konu olursa yoruma yazabilirsiniz. bol kazançlar.

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin