Bitcoin ve alt coin’ler her geçen gün yüz milyonlarca dolar yükselmeye devam ediyor bir ay önceki coin’lerin hacmi beş yüz milyar dolar iken şuanda altı yüz milyar dolara yaklaştı.

Herkesin ilk aklına bitcoin daha ne kadar yükselir ? Bitcoin yerine hangi coin’i Almalıyım geliyor. bu makalemizde sizlere bitcoin ve alt coinlerin yıllara göre ne kadar yükseldiğini hep beraber göreceğiz.

İstatistikler yılların başına göre yazılmıştır. 2018 yılı 17.12.2017 ayı olarak hesaplanmıştır.

I- BİTCOİN

Market Değeri = 318.180.431.677 $

Bitcoinin çıkış tarihi 2009 yılında olduğunu tarihinde çıktığını hepimiz biliyoruz, çıktığı tarihlerde 10.000 bitcoine iki adet pizza alan abilerimiz dahi oldu. Şuanlık pişmanlıklarını hissedebiliyorum. 2009 yılında 10.000 bitcoin sadece iki pizza alınabiliyorken şuanda 10.000 adet bitcoin ile türkiyenin en zengin insanları arasında olabilirdiniz.

Bitcoin bu yıllar arasında inişli çıkışlı zamanları olmuştur fakat ortalama grafikler bu yönde insanların internet’le haşır neşir olduğu bu zamanlarda bitcoinin değeri oldukça yükselmekte ilerisi ne olur bilinmez fakat son beş yılda 150 kat değer kazanması azımsanacak kadar az değil.

I- LİTECOİN

 

Market Değeri = 17.483.424.606$

Bitcoinin hatrı sayılır kullanıcıya ulaşması ardından 2011 yılında kurulan litecoin bitcoinden daha hızlı işlem süresine sahipti kullanıcıya adını duyuran litecoin şuanda kripto para piyasasında beşinci sırada.

Son bir ayda değerini üçe katlamış litecoin gün geçtikçe hızla değerini arttırmaya devam ediyor. 2017 yılının başında 4.5$ olan litecoin 2018 yılın başında 322$ bir yılda 71 kat artmıştır. ve bitcoine yatıracağınız parayı bu coine yatırsaydınız daha kaarlı çıkardınız.

I- ETHEREUM

Etherium’da diğer coin’ler gibi Bitcoinden yola çıkarak yapılmış bir alt coindir. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Ethereumu şu şekilde tanımlamıştır. “Bitcoin Altın’sa ve Litecoin Gümüş’se Ethereum’da petroldür. Çünkü Ethereum’un altında yatan teknoloji dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağı olacaktır” diye tanımlamıştır.

Ethereum 2016 yılında bir dolar iken yaptığınız bin dolarlık yatırım 750.000$ olmasını sağlıyacak’tı, kim bilir şimdiki elli cent’lik coinler’e yaptığınız bin dolarlık yatırım iki sene sonunda o paralara sahip olmanızı sağlayacak.

Bu tür kripto paralara yatırım yapacaksanız kaybedeceğiniz’de üzülmeyeceğiniz miktarlarda yatırım yapmanızı öneririz. benim bir hafta önce litecoin yüz dolar’ken yaptığım yatırım bir hafta sonunda litecoin üçyüz dolar olmasıyla üçe katladı, ama her zaman bu miktarlarda kazanacak değiliz iyi analiz edin iyi kazanın.

Ufak bir tüyo verip konumuzu kapatalım. Eğer yatırım yapacaksanız. ticaret hacmi bir milyar doların üstündekine , dolaşan tedarik sayısının az olmasına ve yapılan yirmi dört saatlik ticaret hacmine bakarak yatırım yapmanızı öneririm.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Girin